Nasza biblioteka posiada bogaty księgozbiór, z którego mogą korzystać uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej Szkoły. W bibliotece działa Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej składające się z czterech zestawów komputerowych wyposażonych w programy multimedialne (Encyklopedia PWN, Atlas świata, Słowniki języka polskiego) z dostępem do Internetu i kontrolą zasobów. Dzięki ICIM nasi użytkownicy mają zapewnione doskonałe warunki do nauki, pracy samokształceniowej i rozwoju zainteresowań. Biblioteka skupia miłośników książek, którzy aktywnie pracują w Kole aktywu bibliotecznego.

W naszej pracy staramy się realizować następujące zadania:

 • Rozwijanie kultury czytelniczej i informacyjnej uczniów.
 • Kształtowanie wśród uczniów umiejętności samodzielnego poszukiwania
  i użytkowania różnych form informacji.
 • Pomoc w wyszukiwaniu i korzystaniu ze źródeł, posługiwaniu się tradycyjnymi
  i elektronicznymi narzędziami wyszukiwania.
 • Umożliwianie uczniom i nauczycielom korzystania z wszelkich zgromadzonych dokumentów.
 • Pomoc w tworzeniu nowych informacji zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli.
 • Organizowanie imprez czytelniczych, konkursów bibliotecznych, współorganizowanie uroczystości szkolnych.
 • Stwarzanie warunków do rozwijania własnych zainteresowań uczniów i przyjemnego spędzania wolnego czasu.


Wspierając działania edukacyjne szkoły mamy nadzieję, że biblioteka jest miejscem, przez które przechodzą wszystkie szkolne ścieżki.

 

8 maja – Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek

Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, który przypada 8 maja, zapraszamy uczniów do biblioteki, gdzie przygotowana została wystawka ukazująca historię książki. Na ekranach szkolnych telewizorów, uczniowie mogą w tym dniu podziwiać prezentację multimedialną na ten sam temat.

Zakończenie konkursu „Wielka Liga Czytelników”

21 kwietnia w Pedagogicznej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie odbył się wojewódzki półfinał konkursu „Wielka Liga Czytelników”, w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Zawodnicy rozwiązywali testy w grupach. W kategorii klas 1-3 wystartowali: Milena Papciak z 2 d, Amelia Burda z 3 a i Jagoda Dziobak z 3 b. W kategorii klas 4-6 Amelia Rusinek i Miłosz Kura z klasy 5 a.

Konkurs czytelniczy Wielka Liga – półfinał wojewódzki

W bieżącym roku szkolnym Szkoła Podstawowa Nr 25 przystąpiła do III Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników, który organizowany jest pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Zadaniem uczestników w pierwszym etapie konkursu było przeczytanie wybranych 10 książek z listy konkursowej, a następnie poprawne wykonanie testów sprawdzających wiedzę na temat przeczytanych utworów.

Konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną

Biblioteka szkolna przeprowadziła w tym roku konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Celem konkursu było zapoznanie uczniów ze zwyczajami związanymi z obchodami Niedzieli Palmowej oraz tradycjami wielkanocnymi. W konkursie wzięło udział 13 uczniów z klas 1-6. Wszystkie palmy odznaczały się precyzyjnym wykonaniem. Uplecione zostały z różnych materiałów: ususzonych i sztucznych kwiatów, gałązek, bazi, bukszpanu, ozdób wykonanych z bibuły i kolorowego papieru.

„Pociąg z bajkami”

9 marca biblioteka szkolna  gościła dzieci z Przedszkola nr 37. Celem spotkania było promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Specjalnie na tę okazję uczennice z klasy 6 c przygotowały przedstawienie, wcielając się  znane postacie baśniowe. Przedszkolaki z zainteresowaniem oglądały występ starszych koleżanek. Dużą radość sprawiło im także wspólne czytanie bajek.  Na koniec tego żywego i pełnego radości spotkania , dzieci pozowały do zdjęć ze swoimi ulubionymi bohaterami bajek .

 

Nabór 2017/2018


ePUAP

OFERTA UBEZPIECZENIA

REFORMA EDUKACJI

Spotkania z URz


Politechnika Dziecięca


Nasza szkoła bierze
udział w programie
Tenis 10 w szkole


TENIS 10 W SP25
SZKOLENIE DLA NAUCZYCIELI

Lekkoatletyka dla każdego

Program Mały Mistrz

Raport SEO

Nasza Szkoła uzyskała
wysoką ocenę
Kuratorium Oświaty
w Rzeszowie


Poczta


Logowanie

Czas trwania lekcji

NrGodz
1 7:55- 8:40
2 8:50- 9:35
3 9:45-10:30
4 10:40-11:25
5 11:45-12:30
6 12:40-13:25
7 13:40-14:25
8 14:30-15:15

PRÓBNY SPRAWDZIAN

OPERON -
raport szczegółowy
z próbnego sprawdzianu
szóstoklasistów

Certyfikat

Tak pracuje nasza szkoła

Program zajęć