AKTUALNOŚCI

ROK SZKOLNY 2017/2018

 

Konkurs plastyczny "Mówimy NIE uprzedzeniom" w ramach Programu "Bezpieczna+"

W dniu 21.12.2017 r. odbyło się uroczyste przekazanie wspaniałych nagród i dyplomów dla zwycięzców konkursu plastycznego "Mówimy NIE uprzedzeniom" zorganizowanego w ramach Rządowego Programu "Bezpieczna+" realizowanego w Szkole Podstawowej nr 25.

Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego dla klas 1-3 „Bożonarodzeniowa kartka świąteczna w języku angielskim”.

W dniu 18.12.2017r. jury w składzie mgr Anna Bacik mgr E.Pietrusiak, mgr K.Lew,  wybrało spośród wszystkich prac konkursowych kartki i przyznało następujące miejsca...

Wyjątkowy gość z Kolumbii

15 grudnia zajęcia z języka hiszpańskiego w naszej szkole poprowadziła Pani Yenis Kurasz. Nasz wyjątkowy gość z Kolumbii opowiedział naszym uczniom o geografii, historii i kulturze swojego kraju oraz o kolumbijskich tradycjach związanych z Bożym Narodzeniem. Pani Yenis bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas i czekamy na kolejne odwiedziny w naszej szkole.

Policja… nie tylko dzieciom

W czwartek 14 grudnia 2017r. uczniowie klas trzecich naszej szkoły spotkali się z dzielnicową Baranówki  IV starszym sierżantem panią Joanną Stawarz. Spotkanie odbyło się w związku z Ogólnopolską Akcją pod hasłem „Policja… nie tylko dzieciom”. Pani policjantka przedstawiła prezentację. Trzecioklasiści dowiedzieli się z niej, jak uniknąć niebezpieczeństw, które czyhają na dzieci między  innymi w domu, na podwórku, w drodze do i ze szkoły.

Opowieści z Peru

14 grudnia w ramach lekcji języka hiszpańskiego odbyło się spotkanie z Panią Beatą Kozak, wolontariuszką w Peru. Nasz wyjątkowy gość opowiedział naszym uczniom jak to jest nie mieć komórki, jak wygląda praca i nauka, gdy prąd jest tylko 6 godzin dziennie, jak w Peru wygląda wigilia, na czym polega święto szalonej krowy, jak wyglądają stroje tamtejszych plemion oraz wiele innych ciekawych, zapierających dech w piersiach historii z amazońskiej dżungli. Ogromnie dziękujemy Pani Beacie za przyjęcie naszego zaproszenia, gratulujemy odwagi i życzymy wielu nowych egzotycznych podróży.

Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu „Świąteczna TAPETA-2017” VI edycja

W dniu 14 grudnia 2017 r. dokonano komisyjnej oceny prac zgłoszonych do szkolnego konkursu z informatyki. Komisja Konkursowa wyłoniła laureatów, przyznając nagrody i wyróżnienia.

Przy ocenie brano pod uwagę wartość artystyczną oraz zgodność z wymogami konkursu.

„Żywa” lekcja historii

W dniu dzisiejszym do naszej szkoły zostali zaproszeni p. Ewa Konkel, działaczka NSZZ „Solidarność”, w 2006 r. odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz p. Zdzisław Banat  m. in. Prezydent miasta Rzeszowa, przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego, w 1998 r. odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi, a w 2002 r. Brązowym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju Ministra Obrony Narodowej.

Laureaci konkursu „Mój las”

W dniu 12 grudnia 2017 r. w Nadleśnictwie Głogów Małopolski został rozstrzygnięty wojewódzki etap Ogólnopolskiego Konkursu Opisowego „Mój las”,  organizowanego przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa oraz Zarząd Główny Ligi Ochrony Przyrody.

Warsztaty Plastyczne i wyjście do Domu Pomocy Społecznej w ramach Programu "Bezpieczna+"

W dniu 11.12.2017 r. odbyły się warsztaty plastyczne zorganizowane w ramach Programu „Bezpieczna+” realizowanego w Szkole Podstawowej nr 25 w Rzeszowie. Podczas warsztatów uczniowie klas drugich wraz z rodzicami i opiekunami stworzyli piękne świąteczne ozdoby. W trakcie spotkania pomocą służyli Seniorzy współpracujący ze Stowarzyszeniem „Szczęśliwy Dom im. Wiktorii i Józefa Ulmów z Dziećmi”. Warsztaty posłużyły nie tylko realizacji twórczych pomysłów, ale także integracji i budowie pozytywnego klimatu.

SZLACHETNA PACZKA 2017

Po raz drugi nasza szkoła włączyła się w wielkie dzieło dobroci, jakim jest Szlachetna Paczka. Tym razem przygotowywaliśmy paczkę dla pięcioosobowej rodziny z trojgiem dzieci. Naszą akcje poprzedziliśmy Kiermaszem Ozdób Świątecznych, na którym darem szlachetnego serca rodzice, uczniowie i nauczyciele wspierali Szlachetną Paczkę, a swój dom mogli ozdobić ręcznie wykonanymi przez uczniów ozdobami. Następnie wszyscy ludzie dobrego serca do Biblioteki Szkolnej, p. Małgorzaty Oczoś i Anny Wrzos mogli przynosić upominki wpisane w listę potrzeb rodziny, o których informacje znajdowały się na wykonanych przez uczniów plakatach.

Spotkanie  autorskie z Panią Stanisławą Bełch.

W dniu 8 grudnia w Filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej  uczniowie klasy lll F uczestniczyli w spotkaniu z rzeszowską pisarką – Stanisławą Bełch, autorką zbiorów opowiadań dla dzieci: „Wesołe historie” oraz  i „Snip i Kocio”. W czasie spotkania pisarka prezentowała uczniom swoje książki, opowiadała o swoim życiu i karierze pisarskiej. Uczniowie mogli zobaczyć piękne, bogate ilustracje  do jej książek oraz usłyszeć kilka zabawnych i pouczających opowiadań.

Tak Pomagam

Szkolne Koło Caritas Szkoły Podstawowej nr 25 w Rzeszowie wzięło udział w ogólnopolskiej akcji „Tak POMAGAM”, która była  przedświąteczną zbiórką żywności organizowaną, w 2017 r. już po raz dziesiąty, przez Caritas Polska na rzecz ludzi ubogich. W dniach 8-9 grudnia 2017 r. 47 wolontariuszy z naszej szkoły w sklepach sieci Frac, Lidl, BiedronkaCarrefour zebrało znaczącą ilość artykułów spożywczych i środków czystości, które trafią do ludzi ubogich z naszego regionu na Święta Bożego Narodzenia.

MIKOŁAJKI KLAS IV D I IVF

6 grudnia 2017 r. uczniowie klas IV d i IV f wraz ze swoimi wychowawcami (mgr Lucyną Białas i mgr Małgorzatą Oczoś) wybrali się do kina Helios na film pt. „Tarapaty”. Ciekawą projekcję filmową uświetniło także spotkanie ze Świętym Mikołajem, który z ogromnym uśmiechem witał dzieci i częstował ich słodyczami. Chętnie pozował także do zdjęć. Z promiennymi uśmiechami wracaliśmy do szkoły.

Znowu odwiedza nas Św. Mikołaj!

6 grudnia uczniów klasy II b znowu odwiedził Święty Mikołaj.  Wszyscy z radością powitali tak oczekiwanego gościa, a ponieważ starali się być bardzo grzeczni przez cały rok, otrzymali wspaniałe prezenty. Spotkanie z Mikołajem było także okazją do rozmowy i wspólnego śpiewania.

SZKOLNE MIKOŁAJKI

6 grudnia 2017 roku zawitał do naszej szkoły Mikołaj ze swoimi pomocnikami. Jest to dobry znak, świadczący o tym, że dzieci były grzeczne i zasłużyły na słodkości oraz prezenty. Na szczęście nikt nie dostał rózgi, chociaż byli tacy, którzy się tego nieco obawiali. Piękna choinka na głównym korytarzu, kolorowe światełka i dzieci w mikołajowych czapkach, wprowadziły nas w klimat nadchodzących świąt.

5 GRUDNIA – MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WOLONTARIUSZA

Patron naszej szkoły – Kardynał Stefan Wyszyński – ogromną wagę przypisywał działaniom na rzecz bliźniego. Dlatego też w naszej szkole tak dużo dzieje się dobra. Nie mogliśmy wobec tego przejść obojętnie obok daty 5 grudnia. Tego dnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. W naszej szkole pojawiła się prezentacja multimedialna dotycząca wolontariatu, gazetka okazjonalna przy głównym wejściu do szkoły, a całe korytarze ozdobiły piękne myśli o pomaganiu, dobroczynności i wolontariacie.

„Wojsko, wojsko, maszeruje wojsko…” -  wycieczka 3a i 3e do jednostki Wojskowej

Dnia 1 grudnia 2017 r. klasy 3a i 3e wybrały się, pod opieką wychowawców - Anety Bocheńskiej i Agnieszki Lewieniec, do Jednostki Wojskowej przy ul. Lwowskiej na dni otwarte 21 Batalionu Strzelców Podhalańskich. Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji. Uczniowie zobaczyli sprzęt wojskowy, jakim dysponują żołnierze batalionu, pojazdy i broń strzelecką.

Szkolny Dzień Języka Hiszpańskiego

29 listopada w Szkole Podstawowej nr 25 im. Prymasa Tysiąclecia w Rzeszowie odbył się Szkolny Dzień Języka Hiszpańskiego objęty honorowym patronatem Biura Radcy ds. Edukacji Ambasady Hiszpanii w Polsce. A wszystko to, aby zachęcić uczniów do nauki języka hiszpańskiego oraz odkrywania historii, geografii, kultury i tradycji krajów hiszpańskojęzycznych.

RÓŻANIEC NA MISJE

W listopadzie Koło Misyjne zorganizowało akcję zbierania różańców na misje pt. ,, Podziel się różańcem”. Zebraliśmy prawie 100 różańców, które zostały przekazane dla mieszkańców Ugandy i Papui Nowej Gwinei w Afryce.

Dziękujemy wszystkim, którzy ,,podzielili się różańcem’’ z potrzebującymi.

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

Andrzejki to czas wróżb i zabaw. Według starej tradycji 29 listopada 2017 roku odbyła się w naszej szkole dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez opiekunów Samorządu Uczniowskiego oraz wychowawców. Tego wieczoru oprócz szaleństw na parkiecie sali gimnastycznej, można było poznać swoją przyszłość.

Akcja Mikołajkowa dla Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci

W tym roku nasza szkoła po raz trzeci brała udział w akcji „6 grudnia – Dzień Świętego Mikołaja” dla Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Uczniowie i rodzice bardzo chętnie włączyli się do pomocy nieuleczalnie chorym dzieciom dzięki czemu udało nam się zebrać bardzo dużo darów! Uczniowie przynosili głównie pieluszki, środki czystości, leki, kosmetyki, żywność, produkty dla niemowląt, artykuły szkolne, książki, gry, zabawki, pościel, ręczniki, ubrania a także coś słodkiego.

Wyniki Wojewódzkich Konkursów Plastycznych organizowanych przez
Stowarzyszenie Producentów Żywności Ekologicznej „EKO DAR” w Świlczy
i Szkołę Podstawową nr 25 w Rzeszowie.


Stowarzyszenie Producentów Żywności Ekologicznej EKO DAR oraz Szkoła Podstawowa nr 25 w Rzeszowie mają zaszczyt poinformować, że dokonano rozstrzygnięcia trzech wojewódzkich konkursów plastycznych o tematyce ekologicznej. Konkursy były adresowane do dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych ("Mały ekolog. Owoce i warzywa to zdrowie"), do dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych ("Mój ekologiczny świat. Owoce i warzywa to zdrowie") oraz do dzieci z klas 4-6 szkół podstawowych ("Zdrowy styl życia. Owoce i warzywa to zdrowie"). Organizatorzy pragną podziękować wszystkim uczestnikom konkursów za piękne i pomysłowe prace. Jednocześnie zapraszamy laureatów i nauczycieli opiekunów na uroczyste wręczenie nagród i dyplomów, które odbędzie się w dniu 8 grudnia 2017 r. o godz. 10.00 w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w Jasionce koło Rzeszowa podczas XI edycji Międzynarodowych Targów Produktów i Żywności Wysokiej Jakości EKOGALA 2017.

Serdecznie zapraszamy!
Bożena Zięba - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 25 w Rzeszowie

Anna Hadała - prezes Stowarzyszenia EKO DAR

 

Wyniki
„Mały ekolog. Owoce i warzywa to zdrowie”

 

„Mój ekologiczny świat. Owoce i warzywa to zdrowie” - kl. 1-3

 

„Zdrowy styl życia. Owoce i warzywa to zdrowie” - kl. 4-7


Zakończyła się rekrutacja szkół do akcji „Dzieciaki do rakiet” realizowanej przez Bank BGŻ BNP Paribas i Polski  Związek Tenisowy. Aż  181 szkół zgłosiło do tej akcji swoje filmy lub galerię zdjęć. Internauci oddali niemal 570 000 głosów. Nasza szkoła znalazła się wśród 50 szkół – finalistek z całej Polski. Dzięki temu otrzymamy sprzęt tenisowy, a nauczyciele przejdą szkolenie organizowane przez PZT. Jeszcze w tym roku wystartują  zajęcia tenisowe w naszej szkole w ramach lekcji wychowania fizycznego. Wiosną 2018 roku odbędzie się rywalizacja międzyszkolna, która wyłoni dwudziestkę finalistów. Każda z 20 szkół otrzyma bon wartości 500 złotych na zakup sprzętu sportowego. Natomiast szkoła, która wygra krajowy finał wyjedzie na wycieczkę do Paryża do Disneylandu. Gratulacje dla naszych akrobatek i ich trenerki pani mgr Ewy Mochy. To one grały główne role w naszym  filmie.

Opracowała: Jolanta Garbaczewska

Szkolenie w ramach Programu „Dzieciaki do rakiet”

Nauczycielki  naszej szkoły; panie: Marzena Ciupak, Agnieszka Lewieniec, Agnieszka Smolak i Jolanta Garbaczewska uczestniczyły  w szkoleniu w ramach Programu „Dzieciaki do rakiet”. Szkolenie odbyło się w Szkole Podstawowej nr 18 w Rzeszowie w dniach 25 i 26 listopada 2017 roku.

„Cała Polska czyta dzieciom”

W ramach programu „Cała Polska czyta dzieciom” do klasy IIb w miesiącu listopadzie przyszedł pan Bogumił Marcinek – tata Ani, który z zawodu jest żołnierzem.  Niewątpliwą  atrakcją tej wizyty było to, że pan Marcinek przyszedł w pełnym umundurowaniu, z olbrzymim plecakiem, w którym miał wiele niespodzianek dla dzieci.

Wolontariat ma sens !

29 listopada 2017 r. w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie wolontariusze z naszej szkoły wzięli udział w Jesiennym Spotkaniu Szkolnych Kół Caritas Wolontariuszy Diecezji Rzeszowskiej. Podczas posiedzenia podsumowana została praca młodych ludzi na rzecz osób ubogich, chorych i niepełnosprawnych. Nasi uczniowie usłyszeli podziękowania ze strony Dyrekcji Caritas za trud włożony w bezinteresowną pomoc niesioną ludziom potrzebującym.

Ochrona przyrody w moim mieście

W dniu 27 listopada 2017 r. w Teatrze „Maska” w Rzeszowie został rozstrzygnięty konkurs miejski „Ochrona przyrody w moim mieście”, organizowany przez Zarząd Okręgu Podkarpackiego Ligi Ochrony Przyrody. Z naszej szkoły aż siedmiu uczniów zostało laureatami tego konkursu. W kategorii klas I-III zostało nagrodzonych pięciu uczniów z klasy 3e.

Półfinał wojewódzki w badmintonie chłopców

W dniu 21.11.2017 r. w hali MOSiR w Tarnobrzegu odbył się półfinał wojewódzki w badmintonie chłopców ( gra drużynowa ) w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3a gimnazjum, Kacper Iwaszek i Kacper Jarocki. Chłopcy zajęli 3 miejsce w grupie zdobywając 10 pkt. do sportowej rywalizacji międzyszkolnej. Opiekunem drużyny był p. Ryszard Baran.

UDZIAŁ W KONFERENCJI NT. "WOLONTARIAT SPOŁECZNE ZAANGAŻOWANIE NA RZECZ DZIECI" W SIEDZIBIE FUNDACJI PODKARPACKIE HOSPICJUM DLA DZIECI

W dniu 21.11. 2017 r. w siedzibie Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci odbyła się konferencja nt. "Wolontariat społeczne zaangażowanie na rzecz dzieci". Uczennice klasy 7d (Angelika Sanecka, Marlena Jaworska, Oliwia Zabłocka oraz Nadia Sanakiewicz) wraz z p. mgr Małgorzatą Oczoś reprezentowały naszą szkołę w tym ciekawym wydarzeniu.

Wizyta wolontariuszy

W dniach 19-21 listopada 2017r. naszą szkołę odwiedzili niezwykli goście  – Trang z Wietnamu oraz Hovo z Armenii – wolontariusze, którzy na co dzień pracują z młodymi ludźmi w ramach programu Euroweek. Dzieci brały udział w różnych zabawach, pracowały w grupach, poznawały kulturę i obyczaje krajów z których pochodzili nasi goście, zarażając nas uśmiechem, otwartością i radością.

 


UDZIAŁ KASY 4F W LEKCJI BIBLIOTECZNEJ W WiMBP W RZESZOWIE F.7

17.11.2017 R. klasa 4F uczestniczyła w lekcji bibliotecznej na temat "Wędrujące dobranocki". Spotkanie z panią Magdaleną - pracownikiem Muzeum Dobranocek - zorganizowano z okazji obchodzonego 5.11 Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Podczas spotkania poznaliśmy bajkę o Misiu Kudłatku i zastanawialiśmy się w jakim celu w bajkach pojawiają się postacie zwierzęce. Uwieńczeniem naszego spotkania było malowanie sów - mądrych głów, które teraz towarzyszą nam na naszej klasowej tablicy.

Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Dnia 9 listopada odbyła się Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Była ona cenną lekcją patriotyzmu dla uczniów. Patriotyzm to nasza piękna polska mowa, to życie wg Bożych przykazań, to spełnianie obowiązku uczniowskiego, to niegasnąca pamięć, to nasze miasto-nasza mała Ojczyzna.

Wypominki Szkolne 2017 w Rzeszowie

Listopadowe dni w przypadku katolików przebiegają pod znakiem modlitwy za zmarłych. Na grobach zapalamy znicze, a w kościołach gromadzimy się na modlitwie i uczestniczymy w Mszach świętych w intencji najbliższych, którzy wyprzedzili nas w drodze do wieczności. W Starym Testamencie w 2 Księdze Machabejskiej (2Mch 12, 44-45) czytamy: „Święta i zbawienna jest myśl modlić się za zmarłych”.

Kolejna edycja wojewódzkich konkursów plastycznych o tematyce Ekologicznej. Zapraszamy dzieci z przedszkoli i uczniów szkół podstawowych do udziału w wojewódzkich konkursach plastycznych o tematyce ekologicznej. Organizatorami konkursów są: Szkoła Podstawowa nr 25 w Rzeszowie, Podkarpacka Izba Rolnictwa Ekologicznego Świlczy i Stowarzyszenie Producentów Żywności Ekologicznej EKODAR w Świlczy. Konkursy stanowią jeden z elementów Programu Edukacji Ekologicznej "Zdrowo jem - zdrowo żyję" i w bieżącym roku szkolnym są organizowane już po raz dziewiąty. Nad tegoroczną edycją wszystkich trzech konkursów honorowy patronat objął Podkarpacki Kurator Oświaty. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursów odbędzie się podczas Międzynarodowych Targów EKOGALA 2017 w dniach 8/9 grudnia 2017 r. w rzeszowskim Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w Jasionce k. Rzeszowa. Wszystkie edycje konkursów cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży.

 

Regulamin

Formularz

Regulamin

Formularz

Regulamin

Formularz


Anna Hadała - koordynator konkursów

Jesienne Marsze na Orientację w Starej Turzy

4 listopada 2017r. w zorganizowanych przez PTTK Oddział Rzeszów Marszach na Orientację wzięło udział 31 uczniów z naszej szkoły. Byli to uczniowie z klas V, VI, VII oraz II i III gimnazjum. Uczniowie klas V-VI ruszyli na trasę w grupie szkół podstawowych, a młodzież z klas VII oraz II i III w grupie gimnazjalnej. Pogoda dopisała i wszyscy bawili się świetnie.

Udział naszej szkoły w ogólnopolskiej konferencji.

26 października 2017 r. odbyła się w Rzeszowie Ogólnopolska Konferencja Dyrektorów i Nauczycieli Szkół imienia Jana Pawła II i kard. Stefana Wyszyńskiego zatytułowana: „Etos Jana Pawła II i Kardynała Stefana Wyszyńskiego inspiracją do wychowania młodego pokolenia”. Uczestniczyli w niej członkowie Stowarzyszenia Szkół Prymasowskich, Jolanta Garbaczewska i Małgorzata Niedziółka pod przewodnictwem Pani Dyrektor Bożeny Zięby.

Apel szkolny pod hasłem „Państwo, prawo, społeczeństwo, obywatel”
w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Bezpieczna Szkoła- Bezpieczny Uczeń 2017

W roku szkolnym 2017/2018 nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń 2017. W ramach zadań wyznaczonych do wykonania przez organizatorów konkursu, w dniu 25 października 2017 r., klasa 3e wystąpiła na apelu dla klas 1-3, realizując zadanie numer 1: „Państwo, prawo, społeczeństwo, obywatel”.

Dzień Dobrego Chleba

24 października 2017 r. obchodziliśmy „Dzień Dobrego Chleba”. Na korytarzu przygotowano piękną wystawę związaną z chlebem, gazetki z ciekawostkami i wiadomościami o zbożach oraz o chlebach świata.

Już od rana po szkolnych korytarzach rozchodził się zapach pysznego i świeżego chleba, zwabiając smakoszy na degustację. A było co oglądać ….. i smakować. Na stołach królowały chleby zrobione na zakwasie, a towarzyszyły im przetwory „domowej roboty” takie, jak: masła, smalce, miody, dżemy, ogórki kiszone i inne smakołyki. Było zdrowo, smacznie i wesoło.

KONGRES MISYJNY DIECEZJI RZESZOWSKIEJ

21 października odbył się w Katedrze Rzeszowskiej Kongres Misyjny, w którym wzięli udział przedstawiciele Koła Misyjnego działającego w naszej szkole.

Uczniowie obejrzeli animację misyjną a następnie spotkali się z misjonarzami pracującymi w różnych stronach świata: Ekwadorze, Czadzie i Kazachstanie. Księża misjonarze opowiadali o swojej pracy, tradycji, kulturze i obyczajach panujących w ich krajach.

Wycieczka do Polskiego Radia Rzeszów oraz TVP 3

W dniu 19 października 2017 r. klasa 3e wyruszyła na wycieczkę śladami rzeszowskich mediów. Odwiedziliśmy Polskie Radio Rzeszów oraz Ośrodek Telewizji Regionalnej TVP 3. Poznaliśmy pracę redaktora radiowego i telewizyjnego oraz zasady powstawania programów  „na żywo”. W radiu nagraliśmy piosenkę, którą pan redaktor prezentował nam w przeróżnych wersjach.

Światełko Pamięci dla Łyczakowa

W dniach 16 – 20 października uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Światełko Pamięci dla Łyczakowa", w ramach której zebrali ponad 200 białych  i czerwonych zniczy. Zostały one przekazane do TVP Rzeszów, skąd powędrują na Kresowe cmentarze, aby 1 listopada, jak co roku, zapłonąć na polskich grobach na Kresach Wschodnich, m.in. na lwowskich nekropoliach – Cmentarzu Janowskim, Łyczakowskim   i Obrońców Lwowa.

Spotkanie ze strażakami w ramach Programu "Bezpieczna+" oraz konkursu „Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń 2017”

W dniu 19.10.2017 r. odbyło się spotkanie uczniów klas I – II w ramach Programu „Bezpieczna+” oraz klas IV – VII w ramach konkursu „Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń 2017" z przedstawicielami Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. Spotkanie dotyczyło bezpiecznego zachowania w szkole, domu, na ulicy, udzielania pomocy.

Spotkanie klas siódmych z policjantami i pracownikiem socjalnym

W dniu 18.10.2017 r. wszystkie klasy VII naszej szkoły odbyły spotkanie z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie oraz członkiem Zespołu Pracowników Socjalnych ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie MOPS w Rzeszowie. Zajęcia te – w ramach projektu pt. „Z uśmiechem w przyszłość”, współfinansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – były poświęcone przeciwdziałaniu przemocy/agresji, cyberprzemocy rówieśniczej.

RAJD ROWEROWY SZLAKIEM PŁK. L. LISA KULI

14 października młodzież z naszej szkoły wzięła udział w rajdzie rowerowym szlakiem płk. L. Lisa Kuli o długości 35 km. Pierwszym ważnym punktem rajdu był cmentarz na Pobitnym. Tutaj młodzież zapoznała się z historią pochodzenia nazwy Pobitno, powstania nekropolii oraz życiorysem płk. Leopolda Lisa Kuli przedstawionym przez p. M. Świętonia.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W NASZEJ SZKOLE

Chociaż Dzień Edukacji Narodowej obchodzimy 14.10, to w naszej szkole świętowaliśmy już 11.10.2017r. Tego dnia wszyscy uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w uroczystej akademii, którą wraz z uczniami klasy 5c przygotowały mgr Małgorzata Oczoś i mgr Anna Wrzos. Piękną oprawą muzyczną zajął się mgr Robert Walawender, a o ciekawe dekoracje zatroszczyła się mgr Jadwiga Kawa.

Zajęcia ekologiczne „Segreguję, bo warto … czy prawidłowa gospodarka odpadami, ratuje życie?”

Dnia 10 października 2017r. dla uczniów klasy 7a odbyły się zajęcia ekologiczne pt. „Segreguję, bo warto … czy prawidłowa gospodarka odpadami, ratuje życie?”. Warsztaty przeprowadził pan M. Ruszała z Stowarzyszenia „EKOSKOP”.

Wycieczka klasy 7 „d” w ramach Programu Rządowego „Bezpieczna+”

W dniu 10.10.2017 r. uczniowie klasy 7 „d” uczestniczyli w wycieczce zorganizowanej w ramach realizowanego w Szkole Podstawowej nr 25 w Rzeszowie Rządowego Programu „Bezpieczna+”. Uczniowie wraz z opiekunami zwiedzili Muzeum Polaków Ratujących Żydów  podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej.


DZIEŃ PAPIESKI

Już po raz XVII 8 października w całej Polsce obchodzono Dzień Papieski. Wydarzenie to przypada w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża i ma na celu propagowanie nauczania papieskiego oraz zbiórkę pieniędzy na stypendia papieskie. Tegoroczny Dzień Papieski przebiegał pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Cały prawie 27 letni pontyfikat Jana Pawła II naznaczony był miłością i nadzieją.

5 PKO MARATON RZESZOWSKI

W sobotę 7 października 2017 roku bardzo liczna grupa uczniów naszej szkoły brała udział  w 5 PKO MARATONIE RZESZOWSKIM  w  Młodzieżowych Biegach  Ulicznych. Każdy uczestnik miał przebiec  dystans odpowiedni do swojej kategorii wiekowej.

W kategorii chłopców rocznik 2007 -2008  - II miejsce zajął Jakub Wiśniowski  z klasy 4b,  III miejsce Borys Klaczkowski  z kl.4b.

DZIEŃ PAPIESKI - ,,Pielgrzymowanie Rzeszowskim Szlakiem Świętych”.

W piątek, 6 października, grupa młodzieży z naszej szkoły, zaangażowanej w Kole Misyjnym, wyruszyła na Pielgrzymowanie Rzeszowskim Szlakiem Świętych. Trasę pielgrzymki wyznaczały miejsca związane z osobą św. Jana Pawła II i były to m.in.: Bazylika OO Bernardynów, Fara Rzeszowska, Kościół Św. Krzyża, Krzyż Ofiar Komunizmu, Ratusz Rzeszowski, Katedra i Park Papieski.

„Dary jesieni” - wystawa

Każdy sezon ma swoje skarby, nie inaczej jest z jesienią. W naszej szkole uczniowie z klas siódmych i gimnazjaliści zgromadzili „dary jesieni”, które pięknie ozdobiły nasz szkolny korytarz. Wśród przyniesionych darów znalazły się: liście, kasztany żołędzie, jarzębina, owoce, warzywa i inne skarby przyrody.

PASOWANIE NA UCZNIA I KLASY

4 października 2017r. odbyło się uroczyste Pasowanie na Ucznia 112 pierwszoklasistów. Przejęci swoją rolą uczniowie klas 1a, 1b, 1c, 1d i 1e złożyli uroczyste ślubowanie w obecności swoich rodziców i nauczycieli oraz zaproszonych gości. Pięknie zaprezentowali wiersze, piosenki i taniec oraz wykazali się stosowną wiedzą na temat Ojczyzny recytując wiersz Władysława Bełzy.

 

 

DZIEŃ KRAWATA I MUCHY

Aby uczcić Dzień Chłopaka, opiekunowie Samorządu Uczniowskiego ogłosili w szkole kolejną edycję Dnia Krawata i Muchy na 29.09.2017. Wszyscy chłopcy, którzy w ten dzień pojawili się w szkole, ubrani w krawat lub muchę, mogli liczyć na to, że nie będą odpytywani i nie będą pisali niezapowiedzianych kartkówek.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2017/2018

Dnia 29 września 2017r. odbyły się wybory na członków Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej Nr 25 im. Prymasa Tysiąclecia w Rzeszowie. Wybory do Samorządu poprzedziła szkolna kampania wyborcza. Wszyscy kandydaci wykonali plakaty wyborcze, w których umieścili swoje zdjęcia, hasła wyborcze oraz program pracy na rok szkolny

Spotkanie z Panią Joanną Krzyżanek w klasie 1b

W dniu „Głośnego Czytania” 29 września do klasy 1b została zaproszona autorka naszych ulubionych książek o Cecylce Knedelek – Pani Joanna Krzyżanek. Prezentowała swoją twórczość, przedstawiała bohaterów książek, a także zapoznaliśmy z Jej nową książką połączoną z nauką czytania sylabami pt. „Pieski Tereski”.

Czcimy bohaterów II wojny światowej i …integrujemy się w kręgielni „Kula”

Z okazji Dnia Chłopaka, 28 września 2017 roku, klasa 3e spędziła niezapomniane chwile na integracyjnej grze w kręgle w kręgielni „Kula” w Rzeszowie. Uczniowie sprawdzali swoje umiejętności toczenia kulą po torze i cieszyli się bardzo żywiołowo z każdego strąconego kręgla, a tym samym zdobytego punktu.

III Międzypokoleniowa Sztafeta Turystyczna

23 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w III Międzypokoleniowej Sztafecie Turystycznej. W jej trakcie mieliśmy okazję przejechać się Przeworską Koleją Wąskotorową oraz jedynym w Polsce i najdłuższym w Europie tunelem kolejki wąskotorowej (o dł. 602 m) w Szklarach. Następnie podczas 10 km marszu podziwialiśmy uroki Hyżnieńsko Gwoźnickiego Obszaru Chronionego Krajobrazu.

III Rzeszowski Zlot Owadów

W dniu 22 września 2017r. grupa uczniów z klas 5a, 6a, 6c oraz 6d pod opieką nauczycielki Anny Wrzos uczestniczyła w Trzecim Rzeszowskim Zlocie Owadów. W akcji zorganizowanej przez Stowarzyszenie Ekoskop wzięło udział wiele szkół podstawowych i przedszkoli, których przedstawiciele poprzebierani byli w stroje kolorowych, skrzydlatych owadów.

Rajd Rowerowy „Wiatr we włosach”

W dniu 20.09.2017r. odbył się Rajd Rowerowy „Wiatr we włosach”. Głównym organizatorem Rajdu był Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie. Wszystkich rowerzystów było ponad 100 w różnych kategoriach wiekowych. Naszą szkołę reprezentowali Pani Agata Zabratyńska, Pan Marcin Świętoń i Pan Sebastian Sondej oraz 23 uczniów.

Kromka chleba dla sąsiada

19 września 2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji Caritas Diecezji Rzeszowskiej pn. „Kromka chleba dla sąsiada”. Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas zebraną przez siebie żywność oraz środki czystości w sklepie Biedronka przy ul Obrońców Poczty Gdańskiej 30 w Rzeszowie przekazali na rzecz osób starszych, samotnych oraz ubogich rodzin.

78 rocznica napaści sowieckiej na Polskę

W niedzielę 17 września poczet sztandarowy pod opieką p. M. Świętonia reprezentował naszą szkołę podczas uroczystości związanych z 78. rocznicą napaści sowieckiej na Polskę. Rozpoczęły się one mszą św. w kościele pw. św. Krzyża pod przewodnictwem bpa rzeszowskiego Jana Wątroby.

„Światło  - podążaj za nim!”

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas Szkoły Podstawowej nr 25 z oddziałami gimnazjalnymi w Rzeszowie wzięli udział w dniach 9-10 września 2017 r. w Ogólnopolskim Zjeździe Młodych Wolontariuszy Caritas w Łodzi. Hasłem przewodnim spotkania było zdanie: „Światło  - podążaj za nim!”

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 ku czci Matki Boskiej Rzeszowskiej w Mniejszej Bazylice O. Bernardynów.

W dniu 8.09.2017 r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 ku czci Matki Boskiej Rzeszowskiej w Mniejszej Bazylice O. Bernardynów. Mszę sprawował o. Rafał Klimas Kustosz Sanktuarium. W imprezie uczestniczył poczet sztandarowy pod opieką Pana mgr-a Sebastiana Sondej.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.

4 września o godzinie 8.00 w kościele pw. Bożego Ciała i MB z Lourdes odbyła się uroczysta Msza Święta z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2017/2018, której przewodniczył ks. proboszcz Henryk Wojtyło. Na Eucharystii zgromadziła się cała społeczność szkolna: dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 25, nauczyciele oraz dzieci i młodzież wraz z rodzicami.

 

 

Rok szkolny 2016/2017

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Rok szkolny 2013/2014

Rok szkolny 2012/2013

Rok szkolny 2011/2012

Rok szkolny 2010/2011

 

Nabór 2017/2018


ePUAP

OFERTA UBEZPIECZENIA

REFORMA EDUKACJI

Spotkania z URz


Politechnika Dziecięca


Nasza szkoła bierze
udział w programie
Tenis 10 w szkole


TENIS 10 W SP25
SZKOLENIE DLA NAUCZYCIELI

Lekkoatletyka dla każdego

Program Mały Mistrz

Raport SEO

Nasza Szkoła uzyskała
wysoką ocenę
Kuratorium Oświaty
w Rzeszowie


Poczta


Logowanie

Czas trwania lekcji

NrGodz
1 7:55- 8:40
2 8:50- 9:35
3 9:45-10:30
4 10:40-11:25
5 11:45-12:30
6 12:40-13:25
7 13:40-14:25
8 14:30-15:15

PRÓBNY SPRAWDZIAN

OPERON -
raport szczegółowy
z próbnego sprawdzianu
szóstoklasistów

Certyfikat

Tak pracuje nasza szkoła

Program zajęć