Dzień Otwarty - 23 lutego 2011r.

W dniu 23 lutego 2011 r. w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty. Zaprosiliśmy do szkoły wszystkich rodziców zainteresowanych zapisaniem swoich dzieci do klasy pierwszej oraz samych milusińskich ciekawych przyszłego miejsca nauki. Cieszymy się, że gościliśmy również rodziców innych uczniów naszej szkoły, którzy bliżej mogli się zapoznać z formami zajęć organizowanych w SP 25. Już przy wejściu do budynku witali wszystkich przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego rozdając ulotki informacyjne i częstując słodyczami. Spotkanie rozpoczęła prezentacja umiejętności artystycznych w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Na dużej sali gimnastycznej zebranych powitała dyrektor szkoły p. mgr Bożena Zięba. Następnie podziwialiśmy pokaz tańców w wykonaniu dziewcząt z Zespołu Form Tańca Nowoczesnego IMPET działającego przy Miejskim Domu Kultury. Tańczy w nim wiele uczennic naszej szkoły i dzięki opiece p. Bernadetty Wojtun-Sikory nieustannie doskonali swoje umiejętności. W dalszej części pokazu oglądaliśmy młodych flażolistów z klasy III c, Marcelinę Bobeł i Klaudię Tereszkiewicz (klasa V a) śpiewające piosenki po angielsku oraz świetnych karateków z klasy I c. Wszystkich występujących nagrodzono gromkimi brawami.

Po występie nasi goście w trzech grupach udali się na zwiedzanie szkoły. Pomocą i wyjaśnieniami służyły im panie: mgr Anna Hadała, mgr Barbara Maria Płodzień i mgr Małgorzata Prucharska.
Rodzice i przyszli uczniowie mogli zobaczyć różne zajęcia prowadzone przez nauczycieli oraz zapoznać się z pełną ofertą edukacyjną proponowaną przez naszą szkołę.  Zaprezentowano:
- pracownie multimedialne z nowoczesnymi programami oraz wystawami prac uczniów (prowadzący: mgr Elżbieta Urban, mgr inż. Anna Styczeń, mgr inż. . Urszula Sznerch),
- zajęcia z j. angielskiego i pomoce do nauki zarówno j. angielskiego i j. niemieckiego (prowadzący: mgr Anna Bacik, mgr Zofia Kunysz),
- prace Klubu Europejczyka (prowadzący: mgr Renata Brzozowska),
- wystawę fotograficzną „Rzeszów dawniej i dzisiaj” (wykonanie: Karolina Lasota i mgr Kamila Lew),
- Klub Młodego Ratownika z pokazem pierwszej pomocy (prowadzący: mgr Jolanta Garbaczewska),
- zajęcia „W świecie przyrody” (prowadzący: mgr Jadwiga Kawa),
- zajęcia czytelnicze „Mój ulubiony bohater” (prowadzący: mgr Anna Borowiecka-Golba),
- zajęcia plastyczne w oddziale „0” (prowadzący: mgr Jolanta Pieta),
- zajęcia muzyczne z gry na flażoletach (prowadzący: mgr Małgorzata Garlak-Niedziółka),
- inscenizację „My pierwszaki” (prowadzący: mgr Jolanta Pyziak),
- zajęcia relaksacyjne (prowadzący: mgr Dorota Kozioł),
- zajęcia kółka matematycznego w klasie II (prowadzący: mgr Magdalena Linek),
- zajęcia logopedyczne (prowadzący: mgr Elżbieta Salamon),
- prezentacje przyrodnicze (prowadzący: mgr Lucyna Białas i mgr Jadwiga Dąbrowska),
- prezentacje matematyczne (prowadzący: mgr Beata Baran i mgr Małgorzata Pyziak),
- zajęcia literacko-plastyczne przygotowujące do Międzynarodowego Konkursu „Inspirowane poezją Miłosza” (prowadzący: mgr Urszula Klimas i mgr Wojciech Trzyna),
- działania podejmowane przez Samorząd Uczniowski (opiekunowie: mgr Kamila Lew i Karolina Lasota),
- udział szkoły w kampanii społecznej „Szkoła bez przemocy”, krajowej sieci Szkół Promujących Zdrowie oraz Podkarpackim Programie Edukacji Ekologicznej Dzieci i Młodzieży „Zdrowo jem – zdrowo żyję” (opiekunowie: mgr Małgorzata Prucharska i mgr Anna Hadała),
- zajęcia sportowe oraz ofertę pływalni „Muszelka” (prowadzący: mgr Beata Kudlek, mgr Anna Dźwierzyńska, mgr Katarzyna Rogala, mgr Sebastian Sondej),
- pracę biblioteki szkolnej oraz bibliotekę multimedialną ICIM (prowadzący: mgr Beata Baran i mgr Beata Kuczek),
- zajęcia prowadzone w szkolnej świetlicy (prowadzący: mgr Dorota Sroczyńska, mgr Grażyna Wieczorek, mgr Henryk Brzozowski, mgr Bernadeta Słysz i mgr Anna Niemiec).

Rodzice rozmawiali z nauczycielami, zadawali wiele pytań, interesowali się dodatkowymi zajęciami oferowanymi przez szkołę. Mamy nadzieję, że wkrótce zawita w szkolne progi SP 25 wielu nowych uczniów, których mogliśmy poznać podczas Dnia Otwartego.

Opracowanie: mgr Anna Hadała