9.02.2011 - spotkanie dzieci z rzeszowskich szkół podstawowych „WALENTYNKI MAŁYCH SERC”

W dniu 9 lutego 2011 roku kilkudziesięcioosobowa grupa uczniów z klas od drugiej do szóstej SP25 uczestniczyła w spotkaniu dzieci z rzeszowskich szkół podstawowych „WALENTYNKI MAŁYCH SERC”. Impreza odbyła się na Rynku w Rzeszowie, a następnie jej uczestnicy w formie barwnego korowodu przemaszerowali ulicami miasta. Uczniowie pod opieką nauczycieli (mgr Henryka Brzozowskiego, mgr Zofii Kunysz, mgr Jolanty Pięty, mgr Bernadety Słysz – klasy 2-3 oraz mgr Anny Dźwierzyńskiej, mgr Katarzyny Rogali, mgr Sebastiana Sondeja – klasy 4-6) z miejsca zbiórki, tj. z parkingu SP25 pojechali autobusem kursowym MPK o godz. 15.23, a następnie w zwartym szyku przeszli na rzeszowski Rynek.

Podczas imprezy, na którą licznie przybyli uczniowie z rzeszowskich szkół, dzieci spotkały się na Rynku z Prezydentem Miasta Rzeszowa, któremu wręczyły własnoręcznie wykonane z papieru duże serce ze znajdującymi się tam życzeniami od uczniów SP25.

Uczestnicy imprezy mieli możliwość zapoznania się m. in. z występami solistów z Młodzieżowego Domu Kultury, pokazem szczudlarzy, a także spotkać się z postaciami z bajek z Teatru „MASKA” w Rzeszowie. Zobaczyli także pokaz latających lampionów chińskich oraz uczestniczyli w nauce tańca, bawiąc się równocześnie walentynkowymi balonami, które rozdawane były na Rynku.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że w konkursie na najładniejszy transparent szkoły, głosem zebranej na Rynku widowni pierwsze miejsce zajęło bardzo duże, czerwone walentynkowe serce ze złotym napisem „SP25” czyli po prostu nasz transparent. Publicznie pochwalono nas również za wykonanie drugiego transparentu (prostokątnego z wieloma serduszkami i również z napisem SP25). Obydwa transparenty wykonali nauczyciele biorący udział z dziećmi w imprezie. W imprezie uczestniczyła również dyrektor SP25 mgr Bożena Zięba, co uwiecznione zostało na załączonym zdjęciu. Po zakończeniu barwnego korowodu zadowoleni z imprezy uczniowie, pod opieką nauczycieli, wrócili na parking SP25, by ok. godziny 18.30 udać się do swoich domów.

Opracował: mgr Henryk Brzozowski