,,MUNDIALITO” TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ KLAS VI
w Gimnazjum nr 3 w Rzeszowie

W czwartek 26 lutego br. uczniowie SP nr 25 uczestniczyli w turnieju halowej piłki nożnej  ,,Mundialito”  w Gimnazjum nr 3 w Rzeszowie. Turniej, w którym wzięły udział reprezentacje 6 szkół podstawowych, rozegrany został w dwóch etapach:

• I etap – konkurs wiedzy piłkarskiej (piłka nożna w Polsce i Europie, sławni piłkarze, kluby, mistrzostwa, zasady gry),
  • II etap -  mecze piłkarskie 2x po 10 minut.

Celem turnieju było: odkrywanie i promowanie talentów piłkarskich, upowszechnianie aktywności fizycznej, popularyzowanie wiedzy o piłce nożnej,  rozwijanie współpracy pomiędzy szkołami, promowanie alternatywnych - aktywnych form spędzania wolnego czasu.

W reprezentacji „dwudziestki piątki” wystąpili: Dominik Leszczyc – kapitan drużyny, wirtuoz dryblingu, Eryk Urbański – również świetny drybler i snajper, Przemysław Cisowski – mistrz przyjęć, dryblingu i dokładnych podań, Mateusz Kocur – wspaniały bramkarz, Daniel Nycz i Bartłomiej Pacześniak – wszechstronni napastnicy, obrońcy oraz autorzy bramek.

W konkursie wiedzy piłkarskiej nasza drużyna zdobyła 9 punktów, wykazując się dużą znajomością tematu. W drugim etapie nasi chłopcy zmierzyli się z trzema drużynami z innych rzeszowskich szkół podstawowych, z których dwa wygrali. W sumie ekipa SP nr 25 uplasowała się na trzecim miejscu. Piłkarze zostali nagrodzeni pucharem i dyplomem,  medalami,  biletami do kina oraz opaskami odblaskowymi.

Turniej był ciekawą formą spędzania wolnego czasu oraz możliwością porównania wiedzy i umiejętności z zakresu piłki nożnej. Opiekunem i trenerem grupy była Anna Dźwierzyńska.

Tekst i fotografie: Anna Dźwierzyńska