POWITANIE WIOSNY

W dniu 21 marca 2014r piękna i słoneczna pogoda za oknem przypominała, że nadeszła właśnie kalendarzowa wiosna. Z tej okazji uczniowie klas młodszych zostali zaproszeni przez klasę 2c na wiosenny apel. Klasa przygotowała wesołe piosenki i wiersze o wiośnie. Wśród dzieci pojawiła się Pani Wiosna z kwiatami i ciepłym słońcem. Pan Marzec powitał dzieci wesołym wierszem, przypomniał o zmiennej pogodzie i konieczności noszenia parasola. Uczniowie zaśpiewali piosenkę „Słoneczko” i w szkole zrobiło się odrazo cieplej, a niektórzy uczniowie śpiewali razem z występującymi kolegami. Dzieci przygotowały kolorowe kwiaty i uśmiechnięte słoneczka, które były miłym akcentem występu. Na zakończenie przypomniały o ochronie budzącej się do życia przyrody. Widzowie nagrodzili brawami występ swoich kolegów i koleżanek.

Na korytarzach klas młodszych pojawiły się kolorowe plakaty o tematyce wiosennej. Uczniowie wykonywali je w swoich klasach, pracując w kilkuosobowych grupach, różnymi technikami plastycznymi. Pracowali z zapałem i dużym zaangażowaniem, a efekty ich pracy można podziwiać na wystawie obok sal lekcyjnych. Taka dekoracja korytarzy jeszcze długo będzie przypominała o Pierwszym Dniu Wiosny.

Dzień upłynął uczniom klas I-III w miłej i wesołej atmosferze podczas pracy i zabawy.

Kliknij aby pobrać filmik

Opracowała mgr Magdalena Linek