W dniu 25 lutego 2014r. w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty. Zaprosiliśmy do szkoły wszystkich rodziców zainteresowanych zapisaniem swoich dzieci do klasy pierwszej oraz samych milusińskich ciekawych przyszłego miejsca nauki. Cieszymy się, że gościliśmy również rodziców innych uczniów naszej szkoły, którzy bliżej mogli się zapoznać z formami zajęć organizowanych w SP 25.

Już przy wejściu do budynku witali wszystkich uczniowie Samorządu Uczniowskiego, pod opieką pani Kamili Lew, częstując gości słodyczami. Spotkanie, które prowadziła pani Anna Bacik, rozpoczęła prezentacja umiejętności artystycznych w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Na dużej sali gimnastycznej zebranych powitała dyrektor szkoły pani mgr Bożena Zięba. W części artystycznej uczniowie klasy I b popisując się swoimi umiejętnościami aktorskimi przybyli zaczarowanym autobusem na Dzień Otwarty wraz z wychowawczynią panią  Elżbietą Salamon. Podziwialiśmy występ taneczno- wokalny uczniów z klasy II a przygotowany przez panią Dorotę Kozioł, która opracowała i realizuje z tą klasą innowację pedagogiczną rozwijającą umiejętności taneczne i wokalne dzieci. Uczniowie z klasy III c z wychowawczynią panią Małgorzatą Garlak- Niedziółką zaprezentowali swoje umiejętności gry na flażoletach. Duże brawa otrzymały uczennice z klasy V a ( Gorzelany Kinga, Piróg Zuzanna i Węklar Zuzanna), które pod opieką pani Beaty Kudlek zaprezentowały pokaz gimnastyki artystycznej. Dziewczęta i chłopcy z klasy V a przygotowani przez panią Beatę Kudlek i pana Sebastiana Sondeja wystąpili w wspaniałym pokazie umiejętności sportowych. Pokazy sprawności sportowej zakończyli młodzi karatecy, którzy doskonalą swoje umiejętności po okiem pana Piotra Ramota.

Wszystkich występujących nagrodzono gromkimi brawami. Po występie nasi goście w czterech grupach udali się na zwiedzanie szkoły. Pomocą i wyjaśnieniami służyły im panie: mgr Hanna Bober, mgr Urszula Sznerch, mgr Elżbieta Salamon i mgr Anna Bacik. Wychodząc z sali gimnastycznej zwiedzający mogli obserwować zajęcia z mini-golfa (prowadzenie: mgr Katarzyna Rogala).

Rodzice i przyszli uczniowie mogli zobaczyć różne zajęcia prowadzone przez nauczycieli oraz zapoznać się z pełną ofertą edukacyjną proponowaną przez naszą szkołę.

Zaprezentowano:

• pracownię języka angielskiego z tablicą interaktywną i prezentację w języku niemieckim (prowadzący: mgr Anna Hadała, mgr Elżbieta Pietrusiak, mgr Zofia Kunysz),
  • zajęcia z pomocy przedmedycznej (prowadzacy: mgr Jolanta Garbaczewska i mgr Małgorzata Woś), zajęcia plastyczne (prowadzacy: mgr Małgorzata Ożyło) oraz zajęcia z czytelnictwa (prowadzący: mgr Anna Borowiecka-Golba), Zajęcia praktyczne- technika origami (prowadzący: mgr Jolanta Pięta),
  • zajęcia matematyczne z wykorzystaniem Multibooka oraz tablicy interaktywnej oraz pokaz pomocy dydaktycznych (prowadzący: mgr Elżbieta Kluz),
  • zajęcia matematyczne (prowadzacy: mgr Małgorzata Pyziak), zajęcia polonistyczne (prowadzący: mgr Urszula Klimas, mgr Barbara Maria Płodzień, Bożena Błyskal, mgr Wojciech Trzyna), pokaz pomocy przyrodniczych (przygotowanie: mgr Jadwiga Dąbrowska i mgr Lucyna Białas),
  • pracę Samorządu Uczniowskiego (opiekun: mgr Kamila Lew, mgr Anna Bacik), prezentację programów w nowoczesnej pracowni multimedialnej (prowadzący: mgr Rafał Kochański, mgr Anna Styczeń, mgr Urszula Sznerch), działania w ramach edukacji ekologicznej (prowadzący: mgr Małgorzata Prucharska), prezentacja klasowego pisemka „Figielek” (prowadzący: mgr Jadwiga Kawa),
  • prezentacja stołówki szkolnej oraz programu „Mleko w szkole” i „ Owoce w szkole” (prowadzący: mgr Alicja Miś, mgr Katarzyna Mucha, pani Marta Niemiec),
  • zajęcia prowadzone w szkolnej świetlicy, a także wystawę przepięknych prac plastycznych naszych najmłodszych uczniów (prowadzący: mgr Lidia Ludera, mgr Dorota Sroczyńska, mgr Małgorzata Sierżęga, mgr Wojciech Trzyna), bibliotekę szkolną (prowadzący: mgr Małgorzata Baran, mgr Beata Kuczek).

W trakcie Dnia Otwartego o ład i porządek troszczyli się pracownicy administracyjni szkoły. W sekretariacie szkoły rodzice mogli zasięgnąć wszelkich informacji na temat zapisów dzieci do szkoły.

Rodzice rozmawiali z nauczycielami, zadawali wiele pytań, interesowali się dodatkowymi zajęciami oferowanymi przez szkołę.

Cieszymy się, że podczas Dnia Otwartego mogliśmy gościć tak wiele dzieci i ich rodziców. Mamy nadzieję, że wkrótce nasi mali goście zawitają jako uczniowie w progi Szkoły Podstawowej nr 25 im. Prymasa Tysiąclecia.

Opracowanie: mgr Anna Bacik