Obóz  zimowy w Gołkowicach 2014

W dniach 19-24 stycznia 2014r. Już po raz drugi odbył się nasz szkolny obóz zimowy. Nasza wyprawa zaczęła się rano w niedziele na parkingu na Podpromiu w Rzeszowie przy niezbyt udanej zimowej pogodzie. Temperatura wzrosła do 5 stopni Celsjusza padał deszcz a my byliśmy mokrzy – prawie jak w jesieni. Byliśmy dzielni! Stawiliśmy czoła wyzwaniom pogodowym i szybko wsiedliśmy do autobusów i pojechaliśmy przez Nowy Sącz do Gołkowic do Ośrodka Wczasowego Urzędu Miasta Krakowa. Na miejscu przywitała nas Pani Kierownik Ośrodka i zdecydowanie lepsza pogoda, było już ok. 3 stopni Celsjusza i nie padał już deszcz, ale po śniegu ani śladu, mięliśmy nadzieje ze jest przynajmniej na stoku?

Po wypakowaniu sprzętu z autobusu poszliśmy zjeść pierwszy ciepły posiłek – był ogromnyyyyyy.

Wieczorkiem pierwsze zajęcia z naszymi najwspanialszymi opiekunami. Pojechaliśmy na Lodowisko i na Basen – było super

Eryk Chmiel Testuje Lodowisko

Krystian Słoma tez testuje Lodowisko

Na drugi dzień z samego rana udaliśmy się autokarami (w końcu) na narty. Jadąc autobusem mijaliśmy górki, pagórki, wzniesienia, stoki ale śniegu ani śladu ! Ktoś krzyknął jest jest  jest śnieg na stoku w Kluszkowcach i tylko tam był. W promieniu ponad 60km żaden wyciąg narciarski nie działał, tylko nasz – jesteśmy uratowani.

Warunki w pierwszy dzień były naprawdę ciężkie ale my silna grupa daliśmy rade.

Śnieg, gdzie jest śnieg !

Pierwsze kroki przy dolnej stacji Kluszkowce (śnieg tylko u góry)

Jeździliśmy w extremalnych warunkach, śnieg był bardzo mokry,
ciężki i było 9 stopni Celsjusza a na dodatek popołudniu zaczął padać deszcz, po prostu masakraaaaa.

Wieczorkiem po obiedzie znowu dzieliliśmy się na grupy,
jedni jechali na Lodowisko inni na Basen a jeszcze inni szli na Hale Sportowa,
po prostu nie można było się nudzić – nasi instruktorzy zapewniali nam niesamowite atrakcje – Jupiiii

W trzeci dzień mięliśmy powtórkę z rozrywki, śnieg był mokry, ciężki ale deszcz już nie padał wiec jazda była troszeczkę lepsza.

Widok z wyciągu krzesełkowego – biało tylko na trasie zjazdowej

Grupa najbardziej wytrwałych z Panem Jerzym Instruktorem PZN

W czwarty i piaty dzień po prostu los do nas się uśmiechnął i z nieba posypał się śnieg. Było biało jak na biegunie, po prostu w ciągu kilku godzin warunki stały się wyśmienite, stok został wyratrakowany, trasy super naśnieżone i przygotowane a my paliliśmy się do jazdy, ostrej jazdy oczywiście pod opieka naszych instruktorów z narciarstwa i ze snowboardu.

Tego dnia byliśmy już zmęczeni a wieczorkiem po zajęciach na Lodowisku, Pływalni, Sali gimnastycznej, nasi opiekunowie przygotowali nam niesamowita niespodziankę – Wielkie OGNISKO – łał, kiełbaska, herbata, ogień, śnieg, po prostu wspaniale magiczne ferie i jeszcze nas tylu zgromadzonych tu właśnie tu w Gołkowicach

Ognisko hmmmm kiełbaska pychaaaa

W ostatni dzień po śniadaniu spakowaliśmy się szybciutko bez żadnych problemów,
zjedliśmy obiadek i pojechaliśmy przez Gorlice zaliczając tam Pływalnie,
która nas rozluźniła po kilkudniowej jeździe na nartach.

Nasze ferie będziemy długo wspominać, a jest naprawdę co – dziękujemy i zapraszamy

Opracował instruktor narciarstwa alpejskiego Sebastian Sondej