Ferie to czas beztroskich zabaw na śniegu, szaleństw na sankach i nartach,
akrobacji na lodowisku. Nietrudno wtedy o wypadek.
Dzieci często zapominają o bezpiecznym zachowaniu się podczas tych zabaw.

Aby je na to uczulić jak co roku w naszej szkole przeprowadzono na lekcjach pogadanki
pod hasłem „Bezpieczne ferie 2014 ”.

Były one ukierunkowane nie tylko na niebezpieczeństwa wynikające z zabaw zimowych na świeżym powietrzu ale również podczas korzystania z internetu ( nawiązywanie znajomości na portalach społecznościowych, umieszczania zdjęć itp.) Na zajęciach komputerowych prowadzonych przez panią Annę Styczeń uczniowie postarali się wyszukać i udostępnić kolegom i koleżankom kilka podstawowych wskazówek, jak bezpiecznie spędzić ferie. Powstała gazetka, którą z przyjemnością prezentujemy.(źródło: http://chomikuj.pl/Agabella/Bezpiecze*c5*84stwo/bezpieczne+ferie) Drodzy uczniowie! Wszyscy wiemy, że zabawa na śniegu, zjazdy z górki, jazda na nartach czy łyżwach oraz inne szaleństwa na śniegu mogą sprawić wiele radości i wzmocnić naszą kondycję fizyczną. Pamiętajmy jednak, że tylko umiar, zdrowy rozsądek i ostrożność pozwolą cieszyć się zimową aurą oraz spędzić ferie zimowe bezpiecznie.

Opracowała Anna Styczeń .