Konkurs „Przybysz z Planety WEEE-2010”

Uczniowie naszej szkoły brali udział w VI edycji konkursu „Przybysz z Planety WEEE-2010” zorganizowanego przez Związek Komunalny „Wisłok”. Celem konkursu jest kształtowanie i promowanie właściwej postawy sprzyjającej trosce o środowisko, a w szczególności nawyku zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, który stanowi poważne zagrożenie dla środowiska. Uczniowie indywidualnie lub grupowo wykonali 14 prac – instalacji, z odpadów elektrycznych i elektronicznych według własnych wyobrażeń takiego przybysza.
W dniach 7 i 8 grudnia 2010 r. w szkole zorganizowaliśmy wystawę prac przygotowanych przez uczniów naszej szkoły. Byli to następujący uczniowie: z kl. IV a - Kacper Szałęga, z kl. IV b - Adrian Chorzępa, Jakub Mularski, Bernadeta Durlik, Paulina Kugla, Agnieszka Micał, Kamila Telega, Gabriela Kłos-Faria, Karolina Szeliga, z kl. IV d - Michał Chorzępa, z kl. V a - Marcin Dąbrowski, Kacper Czudec, Aleksandra Gaweł, Wiktoria Dec, z kl. V b – Paweł Gardziński, z kl.VI a - Paula Sapińska, Monika Nowak, z kl.VI c - Radosław Dziedzic.
Oceny prac dokonało Szkolne Jury Konkursowe i wybrało dwie prace reprezentujące szkołę w związkowym finale konkursu, który odbędzie się w dniu 10 grudnia 2010 roku w auli Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie. Dwie wybrane instalacje zostały wykonane przez uczniów: Adriana Chorzępę i Jakuba Mularskiego z kl. IV b oraz Michała Chorzępę z kl. IV d. Koordynatorem akcji w szkole jest nauczyciel przyrody mgr Jadwiga Dąbrowska.

Opracowała mgr Jadwiga Dąbrowska