SZKOLNY PIKNIK RODZINNY

W ostatni majowy dzień 31.05.2012 r. miała miejsce impreza - Szkolny Piknik Rodzinny, która na plenerowych obiektach Dwudziestki Piątki zgromadziła uczniów z całymi rodzinami oraz wszystkich pracowników szkoły.

Dobra energia emanująca od uczestników rozwiała chmury i piękne słoneczne popołudnie zapraszało do uczestnictwa we wszystkich atrakcjach piknikowej majówki. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie i w wesołej rywalizacji zdobyć coś z wielkiej puli różnorodnych, małych i dużych nagród. Tuż po godzinie 15:00, po słowach powitania, rozpoczęła się sportowa rywalizacja. W biegu przełajowym wzięli udział uczniowie z klas starszych. Dali z siebie wszystko by zdobyć laur główny – Puchar Dyrektora Szkoły. Zwycięzcy z uśmiechem przyjmowali trofea od Pani Dyrektor Bożeny Zięby. Amatorzy typowo sportowych konkurencji stawali w szranki jeszcze w biegu sprinterskim na 60 m, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową.

Można było sprawdzić swoje umiejętności na torze rowerowym, popróbować jazdy na elektrycznej deskorolce, podziwiać występ gimnastyczek. Gościnnie zaprezentowali się też młodzi adepci sztuk walki w pokazie judo oraz karate.

W patio śmieszne wyścigi w workach, na szczudłach i bliźniaczych ogrodniczkach cieszyły się niesłabnącym powodzeniem. Dzieci ochoczo pokonywały zabawne tory przeszkód i tłumnie uczestniczyły we wszystkich rekreacyjnych konkurencjach oraz zabawach konstrukcyjnych.

Na boisku „Orlik” odbyły się  rodzinne gry i zabawy, gdzie uczniowie wspólnie z rodzicami, doskonale bawili się podczas rozgrywek w „dwa ognie” . Zespoły rodzinne startowały także w konkurencji: „Nie ma wody na pustyni” pędząc co sił po każdą kroplę wody. Pobito też rekord odległości w „rzucie beretem”.

Tego dnia wszystkie chętne dzieci mogły nosić kolorowy makijaż, co sprawiało, że impreza była pełna uroczych, bajkowych postaci. Do malowania twarzy trzeba było stać w długiej kolejce.
Miłośnicy  działań artystycznych wzięli udział w konkursie plastycznym i na boisku asfaltowym utworzyli obrazy we wszystkich barwach tęczy. Zaprezentowana podczas Pikniku plenerowa „Galeria pod Chmurką”, stanowiła dużą atrakcję i wspaniale promowała talenty młodych twórców. Tego dnia przepiękne, wielobarwne prace dzieci powstałe na zajęciach w świetlicy, z daleka przyciągały wzrok wszystkich gości.

Uzupełnieniem całości była muzyka, która przez cały czas wypełniała zakątek patio. Tam, na scenie uczniowie prezentowali swoje talenty: grę na instrumentach, śpiew, popisy kuglarskie i umiejętności aktorskie. Mali autorzy recytowali „Wiersze dla mamy i taty”, odśpiewano też „Hasło kibica na Euro 2012”. Każdy mógł pochwalić się swoim wokalem biorąc udział w zabawie „karaoke”.
Muzykowali i duzi i mali…

Wszystkie punkty bogatego piknikowego programu zapowiadali, z wdziękiem i dowcipem, nauczyciele naszej szkoły. Humor prowadzących dodawał animusz występującym na scenie i całej  zgromadzonej publiczności.

„Było super!” - powiedziała Julia uczennica kl. 3a, która na Pikniku była razem z rodzicami i braciszkiem – przedszkolakiem.

Opracowała mgr Dorota Sroczyńska