Rozstrzygnięcie II Międzyszkolnego Konkursu „Bohater mojej ulubionej książki”

30 marca 2012 r. odbyło się w bibliotece szkolnej uroczyste rozstrzygnięcie drugiego Międzyszkolnego Konkursu „Bohater mojej ulubionej książki”, którego organizatorami byli: pani mgr Alina Daszkiewicz, pani mgr Sylwia Rosiak oraz pan mgr Stanisław Skiba. Tegoroczna edycja konkursu wzbudziła duże zainteresowanie wśród społeczności uczniowskiej rzeszowskich szkół podstawowych. Młodzi artyści, przyjaciele książki, nadesłali ponad 400 prac konkursowych. Ze względu na bardzo wysoki poziom wykonanych prac komisja konkursowa zdecydowała nie przyznawać I, II i III miejsca tylko nagrodzić i wyróżnić najlepsze prace. Jury w składzie: pani mgr Jadwiga Hajduk z MDK w Rzeszowie oraz pani mgr Ewa Wis, oceniając prace brało pod uwagę: technikę wykonania, zgodność z tematem konkursu, własny oryginalny pomysł na przedstawienie bohatera ulubionej książki oraz wrażenie ogólne. W pierwszej kategorii na poziomie klas I – III komisja nagrodziła 6 prac. W kategorii drugiej na poziomie klas IV – VI komisja nagrodziła 9 prac i wyróżniła 17 prac. Uczniowie naszej szkoły oraz Szkoły Muzycznej przedstawili ciekawy montaż słowno – muzyczny. Dyrekcja szkoły pogratulowała uczestnikom konkursu, wręczyła nagrody oraz dyplomy.

Serdecznie dziękujemy młodym artystom za udział w konkursie. Wielkie słowa uznania składamy opiekunom, którzy pomimo wielu szkolnych obowiązków zaangażowali się w przygotowanie uczniów do konkursu. Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania swoich talentów.

Opracował mgr Stanisław Skiba