Spotkanie z Mistrzynią Świata – panią Martą Niewczas
20 lutego 2012 roku naszą szkołę odwiedziła pani Marta Niewczas - Mistrzyni Świata w Karate Tradycyjnym oraz pan Marek Żyłka – Mistrz Europy oraz wielokrotny Mistrz Polski. Pani Niewczas przybliżyła nam swoją drogę do sukcesu sportowego i przedstawiła w skrócie historię karate tradycyjnego. Odpowiedziała również na pytania zadane przez uczniów. Zachęcała do uprawiania sportu i aktywnego spędzania wolnego czasu. Spotkanie uświetnił występ grupy karate, która trenuje pod czujnym okiem Mistrzyni w Akademii Karate Tradycyjnego w Rzeszowie. W skład tej grupy wchodzą uczniowie naszej szkoły, którzy zaprezentowali swoje umiejętności. Dzieci z klasy II c przedstawiły program przygotowany pod opieką wychowawczyni pani Jadwigi Kawy, w którym opowiedziały o swoich pierwszych krokach w karate oraz zademonstrowały kilka podstawowych ćwiczeń, chwytów i uderzeń. Oprawę artystyczną stanowiła wystawa japońska przygotowana przez świetlicę pod opieką pani Doroty Sroczyńskiej i Grażyny Wieczorek przy współudziale Lidii Ludery. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali autografy od Mistrzyni. To spotkanie dostarczyło uczniom niezapomnianych wrażeń. Pani Marta Niewczas wyraziła wdzięczność za miłe przyjęcie przez społeczność szkolną.

Opracowała mgr Jadwiga Kawa