Konkurs „Przybysz z Planety WEEE-2011”

Uczniowie naszej szkoły kolejny raz wzięli udział w VII  edycji konkursu „Przybysz  z  Planety WEEE - 2011”, który jak co roku jest organizowany przez Związek Komunalny „Wisłok”. Celem konkursu jest kształtowanie i promowanie właściwej postawy sprzyjającej trosce o środowisko, a w szczególności nawyku zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, stanowiącego poważne zagrożenie dla środowiska. Uczniowie indywidualnie lub grupowo wykonali 9 prac – instalacji, z odpadów elektrycznych i elektronicznych według własnych wyobrażeń i pomysłów. Byli to następujący uczniowie z klas: IV c - Chmiel Eryk, IV d - Biela Rafał, V b: - Chorzępa Adrian, Depa Jakub, Durlik Bernadeta, Grodzicki Aleksander, Jabłońska Karolina, Kłos - Faria Gabriela, Mularski Jakub, Szeliga Karolina, Wieszczek Gracjan, Wisz Marcin oraz z V c: - Bujak Arkadiusz, Jakubczyk Kamil i Puk Rafał.

W dniu 8 grudnia 2011r. w szkole zorganizowałam wystawę prac przygotowanych przez uczniów naszej szkoły. Oceny prac dokonało Szkolne Jury Konkursowe i wybrało jedną instalację - ucznia Arkadiusza Bujaka z kl.V c - reprezentującą szkołę w związkowym finale konkursu. Podsumowanie związkowego konkursu odbyło się w dniu 9 grudnia 2011 roku w jednej z sal Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie, na którym była opiekunka konkursu wraz z przedstawicielami uczniów. Uczniowie obejrzeli nadesłane instalacje kolegów z innych szkół oraz wysłuchali  ciekawego wykładu pana Mirosława Ruszały na temat elektrośmieci. Na zakończenie spotkania otrzymali pamiątkowe gadżety i mieli możliwość degustacji ekologicznych przysmaków. Koordynatorem akcji w szkole jest nauczyciel przyrody mgr Jadwiga Dąbrowska.

Opracowała mgr Jadwiga Dąbrowska