Dzień Edukacji Narodowej
Każdego roku 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu okazujemy szczególną wdzięczność wszystkim nauczycielom, bo dzięki ich pracy dzieci zdobywają nowe wiadomości, odkrywają nowe zainteresowania, poznają otaczający świat i budują swoją przyszłość. W naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się 13 października 2011 r. o godz. 14.00. Uczestniczyli w niej nauczyciele i pracownicy szkoły, nauczyciele – emeryci oraz uczniowie. W swoim przemówieniu dyrektor szkoły, pani Bożena Zięba, podkreśliła odpowiedzialne zadanie wykształcenia i wychowania młodych pokoleń spoczywające na barkach nauczycieli. Życzenia złożyła również pani Celina Karcz-Zabierowska, pierwszy i wieloletni dyrektor szkoły. Ciepłe słowa skierowała do zebranych również przewodnicząca Rady Rodziców SP 25, pani Magdalena Mazur. Część oficjalna akademii zakończyła się wręczeniem nagród dyrektora szkoły nauczycielom i pracownikom, których praca szczególnie przyczyniła się do rozwoju szkoły. W części artystycznej uczniowie klasy VIb i szkolny chór przedstawili montaż literacko-muzyczny w żartobliwy sposób prezentujący blaski i cienie szkolnego życia. W pokazie tanecznym zaprezentowali się również uczniowie klasy IIIa (przygotowanie, pani Dorota Kozioł). Wszyscy nauczyciele otrzymali życzenia od Samorządu Uczniowskiego. Akademię zorganizowali, przygotowali i poprowadzili: pani Urszula Klimas, pani Anna Hadała, pan Robert Walawender.

Opracowała mgr Anna Hadała