SPORTGENERACJA

Ruszyła kolejna edycja cyklu imprez sportowych dla dzieci pod nazwą SportGeneracja. Pomysłodawcą i organizatorem cyklu jest fundacja Wychowanie przez Sport, której głównym celem jest zachęcanie dzieci i młodzieży do aktywności fizycznej. Fundację tworzą byli lekkoatleci – olimpijczycy, m.in. Sebastian Chmara, Artur Partyka, Paweł Januszewski. Patronat honorowy nad tegorocznym cyklem SportGeneracja objął Minister Sportu i Turystyki, Witold Bańka. SportGeneracja jest kierowana do dzieci klas IV, V i VI szkół podstawowych. Uczniowie naszej szkoły pod opieką mgr Anny Dźwierzyńskiej oraz mgr Alicji Miś 7.06.2016r. na stadionie Resovii rywalizowali w następujących konkurencjach:

a)      bieg na dystansie 1 km;

b)      bieg na dystansie 33m dziewcząt i chłopców klas IV, V, VI;

c)      bieg na dystansie 33m przez płotki  dziewcząt i chłopców klas IV, V, VI;

d)     bieg na dystansie 200m dziewcząt i chłopców klas IV, V, VI;

e)      bieg sztafetowy 4 x 200m dziewcząt i chłopców klas IV, V, VI.

Wszystkie dzieci otrzymały koszulki startowe, a po ukończeniu biegu na dystansie 1 km otrzymały także pamiątkowe medale. Zawodnicy po ukończeniu każdej konkurencji otrzymywali owoce oraz wodę. Skład zespołu uczniów SP-25 biorących udział w zawodach: dziewczęta: Daria Litwin 4a, Wiktoria Paśko 4a, Aleksandra Paśko 4a, Kinga Łasica 4a, Matylda Podpinka 4b, Maja Styś 5a, Katarzyna Porada 5a, Angelika Sanecka 5d, Kamila Strutyńska 5a, Katarzyna Soczylas 5d, Urszula Mnich 6a, Zuzanna Kycia 6a, Malwina Kinczel 6c, Julia Podolak 6c, chłopcy: Hubert Cierpich 4b, Gracja Sanecki 4b, Leonardo Biały de Lima 4a, Szymon Pachla 4d, Miłosz Kopeć 4c, Maciej Lekki 5a, Mikołaj Wilczek 5d, Jakub Pomes 5b, Dominik Plesner 5b, Stanisław Szlachta 6b, Grzegorz Liminowicz 6a, Szymon Szczepanik 6c, Mateusz Jurek 6c.

Wyniki końcowe naszych uczniów:

Kinga Łasica  -           1miejsce w biegu na dystansie 33m dziewcząt kl. 4

Hubert Cierpich  -      1 miejsce w biegu na dystansie 33m przez płotki chłopców kl. 4

Stanisław Szlachta     1 miejsce w biegu na dystansie 33m  chłopców kl.6

Stanisław Szlachta     1 miejsce w biegu na dystansie 33m przez płotki chłopców kl. 6

Stanisław Szlachta     1 miejsce w biegu na dystansie 200m  chłopców chłopców  kl. 6

Sztafeta chłopców (12 zawodników) z SP-25 z klas czwartych, piątych i szóstych zajęła 2 miejsce (za zespołem z Dynowa), a sztafeta dziewcząt (12 zawodniczek) 4 lokatę na 12 zespołów.

Nasi młodzi sportowcy zostali zauważeni przez wybitnych polskich olimpijczyków, organizatorów rzeszowskiej imprezy, o czym można się przekonać przeglądając internetową stronę Sportgeneracji (http://www.sportgeneracja.pl/index.php/aktualnosci-2/129-a-jednak-mali-lekkoatleci-w-rzeszowie).

„O talencie sztafetowym młodocianych biegaczy ze zwycięskiej Szkoły Podstawowej nr 25 w samych superlatywach mówił Sebastian Chmara. Nie przesadzę, gdy powiem, że z zapartym tchem obserwowałem rywalizację zwycięzców z drugą na mecie SP 16. Przez cały dystans prowadzili przecież późniejsi srebrni medaliści. W ostatniej chwili dopadli ich ci z 25--tki. Co za finisz jednego z chłopców! Krzyczałem do mikrofonu, że to arcychart. Takie określenie przyszło mi do głowy, gdy mijał jako pierwszy linię mety”.

Foto i tekst mgr Anna Dźwierzyńska