SZLACHETNA PACZKA 2017

Po raz drugi nasza szkoła włączyła się w wielkie dzieło dobroci, jakim jest Szlachetna Paczka. Tym razem przygotowywaliśmy paczkę dla pięcioosobowej rodziny z trojgiem dzieci. Naszą akcje poprzedziliśmy Kiermaszem Ozdób Świątecznych, na którym darem szlachetnego serca rodzice, uczniowie i nauczyciele wspierali Szlachetną Paczkę, a swój dom mogli ozdobić ręcznie wykonanymi przez uczniów ozdobami. Następnie wszyscy ludzie dobrego serca do Biblioteki Szkolnej, p. Małgorzaty Oczoś i Anny Wrzos mogli przynosić upominki wpisane w listę potrzeb rodziny, o których informacje znajdowały się na wykonanych przez uczniów plakatach.

Akcja została zakończona sukcesem. Przygotowaliśmy 18 paczek, które w piątek 8.12. świątecznie zapakowaliśmy. Wszystkie potrzeby naszej rodziny zostały zaspokojone. 9. 12. Opiekunki Szkolnego Klubu Wolontariatu przewiozły dary do magazynu Szlachetnej Paczki, skąd zostały one przewiezione do Naszej Rodziny. Nagrodą dla nas jest relacja z przekazania prezentu, którą przesłała nam wolontariuszka Szlachetnej Paczki, mający bezpośredni kontakt z Rodziną:

Drogi Darczyńco,

w SZLACHETNEJ PACZCE chcemy pomagać tak, aby ludzie sami radzili sobie w życiu. Dziękujemy, że robisz to razem z nami!

Chcemy wydobywać z ludzi to, co mają w sobie najpiękniejsze. Dzięki przygotowanej przez Ciebie pomocy – wydobywasz piękno z rodziny, sprawiasz, że czuje się dla kogoś ważna. Naprawdę. Będziesz mógł o tym przeczytać w Prezencie.

Ty obdarowałeś rodzinę. A teraz rodzina, wolontariusz, który się nią opiekował chcą teraz obdarować Ciebie.

Relacja z wręczenia paczki Rodzinie.
Rodzina była niesamowicie zadowolona, dostali 18 paczek, dziewczynki aż piszczały z radości, cieszyły się z nowych rolek, dużego misia i lalki. Kurtki były trafione na miarę w kolorach takich, jak chciały dzieci. Dzieci krzyczały: "mamo, mamo, popatrz, jaki śliczny miś, ja dziś z nim śpię". Pani Małgosia miała łzy w oczach, cały czas dziękowała. Pan Artur bardzo się ucieszył z wyrzynarki do drewna, powiedział, że dzięki niej uda mu się więcej zarobić na rodzinę.

Co chce przekazać wolontariusz?
Bardzo dziękuję za współpracę, kontakt był wzorowy, wszystkie marzenia dzieci zostały spełnione, a ich radość była bezcenna :). Największą radość sprawiły oczywiście nowe rolki i duża lalka, pani Małgosia bardzo ucieszyła się z kuchenki mikrofalowej, o której marzyła. Z wielką przyjemnością patrzyłam na ich radość, która miała miejsce właśnie dzięki Państwu, jeszcze raz również w swoim imieniu dziękuję za pomoc właśnie dla Tej rodziny. Z mojej strony życzę wszystkiego dobrego na święta, dużo zdrowia, szczęścia i błogosławieństwa Bożego.

Co chce powiedzieć od siebie Rodzina?
"Bardzo dziękujemy, że wybrali Państwo właśnie nas, że nam zaufali, że jest tylu dobrych ludzi na świecie, bardzo dziękujemy z całego serca. Zdrowych i szczęśliwych świąt Bożego Narodzenia i jeszcze raz dziękujemy". Dzieci zrobiły samodzielnie świąteczny stroik, Pani Małgosia cały czas dziękowała za dobre serce.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom – rodzicom, uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły i innym ludziom dobrego serca, którzy przyczynili się do powstania tego DOBRA.  Dziękujemy 34. RwDH im. Floriana Marciniaka za zbiórkę żywności i środków czystości w swojej harcówce, a drużynowemu - p. Adrianowi Chmielarzowi - za wzorową współpracę. Warto pomagać… DOBRO WRACA J.

Organizatorzy akcji: Szkolny Klub Wolontariatu
mgr Anna Domin
mgr Małgorzata Oczoś
mgr Sylwia Rosiak
mgr Anna Wrzos

Z przyjemnością informujemy, że ta Rodzina nie była jedyną, którą wspomogła nasza szkoła. Pani mgr Małgorzata Mazurkiewicz i pani mgr Renata Popek wraz ze starszymi uczniami i innymi instytucjami przygotowali paczki dla 3 rodzin. Gratulujemy! I mamy nadzieję, że w przyszłym roku połączymy siły i razem uczynimy jeszcze więcej dobra!

Opracowały: Małgorzata Oczoś, Anna Domin, Sylwia Rosiak, Anna Wrzos