Wypominki Szkolne 2017 w Rzeszowie

Listopadowe dni w przypadku katolików przebiegają pod znakiem modlitwy za zmarłych. Na grobach zapalamy znicze, a w kościołach gromadzimy się na modlitwie i uczestniczymy w Mszach świętych w intencji najbliższych, którzy wyprzedzili nas w drodze do wieczności. W Starym Testamencie w 2 Księdze Machabejskiej (2Mch 12, 44-45) czytamy: „Święta i zbawienna jest myśl modlić się za zmarłych”. Tymi słowami autor natchniony zachęca nas do modlitwy za zmarłych, ukazując, jak wielkie ona ma znaczenie. Mając świadomość, iż nie wszyscy zmarli przebywają blisko dobrego Boga w niebie gdyż ich miłość do Boga i bliźnich na ziemi nie była doskonała i potrzebują oczyszczenia, delegacje szkół rzeszowskich i okolicy zgromadziły się 9 listopada w kościele pw. Chrystusa Króla w Rzeszowie na Wypominkach Szkolnych. Wydarzenie rozpoczęła uroczysta Msza św. pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Edwarda Białogłowskiego w trakcie, której, przedstawiciele szkół złożyli w darach ofiarnych kwestionariusz wypominkowy z wyszczególnionymi zmarłymi placówek i w ich intencji sprawowana była Najświętsza Ofiara. Po niej miała miejsce procesja żałobna i nabożeństwo z modlitwami za zmarłych dyrektorów, nauczycieli i wychowawców, katechetów, uczniów, pracowników szkół i placówek oświatowych oraz dobroczyńców szkół, rodziców, krewnych i wszystkich zmarłych. W specjalnej modlitwie za zmarłych proszono Boga, aby po trudach ziemskiego życia, dał im wieczny odpoczynek by bliscy zmarli mogli być z Nim na zawsze, czyli wiecznie, o nic się nie martwiąc niczego się nie bojąc, niczym się nie męcząc. Aby mogli zawsze oglądać Boga, który jest pełen blasku, czyli światłości. W wypominkach uczestniczyła też delegacja z pocztem sztandarowym z naszej szkoły w składzie: Anna Górak i Patrycja Rożek z kl.VII c oraz Angelika Sanecka i Patryk Woś z kl.VII d wraz z p. katechetką Katarzyną Muchą.

Opracowała: K. Mucha