Obóz zimowy Krynica : „Narty po angielsku”

W dniach 14 – 20 01 2017 roku odbył się Obóz zimowy w Krynicy. W obozie zimowym wzięło udział 43 uczestników w tym 30 ze Szkoły Podstawowej nr 25 w Rzeszowie.

Opiekunami byli Pan mgr Sebastian Sondej, Pan mgr Michał Kanik, Pan mgr Paweł Iwaszek oraz nasza Pani mgr Magdalena Kanik która prowadziła zajęcia z języka angielskiego.

Wyjechaliśmy o godz. 9:00 z przed Pływalni Muszelka w sobotę rano i dotarliśmy do naszego hotelu Hajduczek w godzinach popołudniowych na obiad ( obiady oraz wszystkie posiłki były bardzo smaczne i wyborne).

Pierwszego dnia nasi trenerzy sprawdzali nam cały sprzęt narciarski, czy aby jest dobrze ustawiony do naszych umiejętności narciarskich. Wieczorem zostaliśmy podzieleni na poszczególne grupy narciarskie. Po kolacji nasi opiekunowie wzięli nas na długi wieczorny spacer po Krynicy ( był długi i mroźny ) ale zobaczyliśmy jak wygląda Krynica Zdrój wieczorową porą.

Drugiego dnia po śniadaniu wyjechaliśmy po raz pierwszy na narty na stok Arena Słotwiny wraz z wszystkimi uczestnikami obozu. Jazdę zaczęliśmy od razu w grupach z naszymi najlepszymi trenerami narciarskimi Panem Sebastianem , Panem Michałem i Panem Pawłem. Od pierwszego dnia było naprawdę super, było bardzo dużo śniegu i mrozu który utrzymywał się nam przez cały okres trwania obozu. Popołudniu po nartach wróciliśmy na obiad. Po obiedzie odbyły się zajęcia w grupach z Panią Madzią z języka angielskiego, były gry i zabawy w języku angielskim – to była niezła zabawa. Było naprawdę fajnie .

Trzeciego dnia rano wyruszyliśmy na narty na stok Słotwiny Arena, po zajęciach z naszymi trenerami udaliśmy się na zasłużony pyszny obiad. Wieczorem opiekunowie zabrali nas na super niespodziankę czyli na Kryte lodowisko Krynickiej Ekstraklasy Hokejowej. Jeździliśmy prawie dwie godziny na tafli lodowej gdzie najlepsi hokeiści z Polski oraz z Europy Graja na najwyższym międzynarodowym poziomie w Hokeja na lodzie.

Dnia czwartego jak zawsze rano były zajęcia na nartach w grupach z Panem Sebastianem, Michałem i Panem Pawłem. Po południu pojechaliśmy na Słowację na Termy do miejscowości Vrbov.

Na termach było naprawdę super. Kąpaliśmy się w czterech rożnych basenach z rożnymi temperaturami wody. Najzimniejszy basen miał temperaturę wody ok. 35 stopni a najcieplejszy miał prawie 60 stopni, oj było gorąco w wodzie a na zewnątrz temperatura sięgała  -10 stopni Celsjusza. Wieczorem zasłużenie odbyło się ognisko . Wszyscy przy dużym mrozie i naprawdę dużej ilości śniegu upiekliśmy kiełbaski.

W piaty dzień i był ostatnim dniem jazdy na nartach. Zostaliśmy podzieleni na podgrupy i mięliśmy troszeczkę więcej swobody – jazda już była zdecydowane szybsza niż w pierwszym dniu, nasze osiągnięcia zostały zauważone przez naszych trenerów. Pochwały dostaliśmy wszyscy – po prostu nauczyliśmy się lepiej jeździć! ( dziękujemy naszym Instruktorom: Panu Sebastianowi, Panu Pawłowi i Panu Michałowi oraz Pani Madzi ). Wieczorem na zakończenie obozu odbyło się wręczanie pamiątkowych Dyplomów i upominkowych maskotek. Zrobiliśmy sobie dużo pamiątkowych zdjęć w grupach i indywidualnie.

W ostatni dzień po śniadaniu było lekkie zamieszanie z pakowaniem się, ale się szybko uwinęliśmy. Zapakowaliśmy sprzęt przy pomocy naszej kadry do autobusu. Przed wyjazdem wyruszyliśmy na długi spacer przez Górę Parkową do centrum Krynicy na deptak. Odwiedziliśmy słynną pijalnie i zaopatrzyliśmy się w uzdrowiskowa wodę z Krynicy Zdroju. Wróciliśmy do Rzeszowa wieczorem z wielkimi uśmiechami na twarzach. Szkoda ze było tak krótko.

Zapraszamy za rok